Wybory

Tomasz Dorniak w 2015 r. kandydował do Senatu uzyskując 14180 głosów w okręgu nr 63 obejmującym powiaty: bytowski, człuchowski, chojnicki, kartuski i kościerski.

 

W 2014 r. kandydował na burmistrza Gminy Żukowo z programem m.in. odblokowania miasta poprzez budowę trzech dróg lokalnych. 

 

W kadencji 2015 - 2019 był Przewodniczącym Zarządu Rady Osiedla Wybickiego w Żukowie. W listopadzie 2018 r. zaproponował Budżet Obywatelski dla Żukowa w wysokości 2 mln zł zgodnie z nowymi przepisami. W grudniu 2016 r. wprowadzenie zapisów ustawy antysmogowej na terenie gminy i powiatu kartuskiego w związku z akcją "Nie pal śmieci - dbaj o dzieci". Zgłosił swój dom do zamontowania czujnika jakości powietrza, ostatecznie umiejscowiono go na budynku Urzędu Gminy Żukowo.

 

Tomasz Dorniak jest zwolennikiem wariantu zachodniego OMT, który połączyłby w naturalny sposób drogi do Kościerzyny i Kartuz. Od 2010 r. brał udział we wszystkich spotkaniach konsultacyjnych dotyczących Obwodnicy Metropolitalnej. 

 

Przez kilka lat prowadził stronę internetową zukowo.net i pisał artykuły z wydarzeń gminnych i sesji Rady Miejskiej. Wtedy po raz pierwszy kandydował w 2006 r. do RM, w 2010 r. na posła w okręgu gdyńsko - słupskim, w 2018 do Sejmiku Województwa Pomorskiego uzyskując 2446 głosów.

Wybory